Жанр: Феєрична музична комедія на 2 дії
Тривалість: 2 години
Режисер: В. Кашперський
Дійові особи та виконавці:
Гоголь - засл.арт.Укр. Богдан Чернявський
Чорт – Сергій Жмурко
Вакула – Артем Батрак, Сергій Озерянко
Солоха, його мати – засл. арт. Укр. Катерина Філатова
Оксана, кохана Вакули – Лідія Кретова
Чуб, її батько – нар. арт. Укр. Василь Голуб
Гриць, товариш Вакули – Тимофій Зінченко, Сергій Жмурко
Одарка, подруга Оксани – Тетяна Беленька
Голова – засл. арт. Укр. Олександр Любченко, Сергій Озерянко
Кум Панас – Віталій Крапіва
Панасиха – нар. арт. Укр. Неллі Ножинова, засл. арт. Укр. Маргарита Томм
Дяк – засл. арт. Укр. Олег Шеремет, Сергій Жмурко
Дячиха – Ніна Савченко
Остап Шуваленко – засл. арт. Укр. Володимир Морус
Пацюк – Сергій Озерянко
Цариця – засл. арт. Укр. Вікторія Ягодка
Потьомкін – Володимир Філатов
Статс-дама – Анна Денисенко, Олександра Галатченко
Сотник – засл. арт. Укр. Олег Шеремет
Мірчиха – Людмила Козир, Олександра Галатченко
Торохтійка – Ольга Чернявська, Світлана Коломієць
Переперчиха – Наталія Верченко
Чортиці – Світлана Закірова,
Інна Кобильченко,
Ольга Озерянко,
Євгенія Цекот,
Ірина Продайко
Феєрична музична комедія, у якій історію про неймовірні події в ніч на Різдво розповідає сам Микола Васильович Гоголь. Разом з ним ми поринаємо в казкову атмосферу місячної зимової ночі з веселими колядками, «філософськими розмовами» чоловіків на підпитку, жіночими плітками, витівками нечистої сили та палким коханням, заради якого і Чорта осідлаєш, і черевички у самої цариці дістанеш. І все це замішано на іскристому гуморі, соковитих образах персонажів.
Відгуки у ЗМІ
“Мюзикл “Ніч перед Різдвом” є суто нашою, полтавською “стравою”, навіть делікатесом, що задовольнить найвимогливішого театрального гурмана.
Вистава легка для сприйняття, дії розгортаються динамічно й послідовно. У потрібний момент масові сцени змінюються на діалоги чи монологи, ліричне переходить у комічне. Тут присутній “особисто” Гоголь, перекидаючи місток між глядачем і сценічною дією.” Оксана Соловйова “Тест для справжніх чоловіків” Газета “Полтавська думка” №9(642) 2 березня 2007 року.