На оновленій інтерактивній карті ДСНС у Полтаві відзначено 85 укриттів. Однак більшість із них закриті або непридатні для використання.
Не забудьте підписатися на канал Vgorode.ua в Telegram
Начальник управління з питань цивільного захисту Полтавської ОДА Віктор Стеблянко пояснює, що сховища, винесені на карту, розташовані на підприємствах та розраховані для найбільшої робочої зміни. Громадянських туди не пустять.
- Тому що підприємство і в мирний час, і в особливе, має працювати: пекти хліб, шити одяг та виконувати інші завдання. Тобто економічна складова держави має у будь-якому разі працювати, — каже Віктор Стеблянко.
Укриття на підприємствах, за даними інтерактивної карти, розраховані на 35 595 осіб, а в Полтаві мешкають 279 593 особи.
Що робити цивільним
Мирні жителі можуть сховатись від обстрілів у підвалах власних будинків. Під час бойових дій пересуватися вулицею і переходити до сусіднього будинку небезпечно.
Однак у старих будинках Полтави підвалів немає, а в нових сховища були або залишаються затопленими. Тому в них неможливо буде зачекати на обстріл.
Законодавством встановлено, що у особливий період у мешканців будинків має бути доступ до підвалів. Решта – на розсуд самих мешканців.
Віктор Стеблянко нагадав, що під час бойових дій у місті є дуже небезпечним. Тому у разі військового загострення краще перебратися за місто, де немає стратегічно важливих об'єктів.