Карта бойових дій в Україні 5 жовтня

Карта бойових дій в Україні 5 жовтня.

Карта бойових дій в Україні 5 жовтня. Фото: facebook.com/GeneralStaff.ua

Події
05 жовтня 10:09

Сьогодні, 5 жовтня, в Україні розпочався 955 день повномасштабної війни з Російською Федерацією. Російські війська наступають по всій лінії фронту, а ЗСУ намагаються зупинити наступ. Також ЗСУ атакує російські позиції в Курській області РФ.

Vgorode публікує карту бойових дій Інституту вивчення війни (ISW) за даними 5 жовтня.

Карта бойових дій.Карта бойових дій. джерело: understandingwar.org

4 жовтня українські війська продовжили наступ у Глушківському районі на захід від виступу в Курській області, але підтверджених успіхів не досягли. Російські джерела повідомляли про бої біля Веселого, а Міноборони РФ заявляло про відбиття атак у напрямку Нового Путу. Російський блогер стверджував, що війська РФ частково відновили позиції біля Веселого, але не повністю захопили Медвеже. Бої в Глушківському районі продовжує 83-тя ВДВ бригада РФ.

На основному виступі в Курській області бої тривали, але змін на фронті не було. Російські джерела повідомляли про бої біля Крем’яного, Ольговки, Любимівки та Плехового. У Курській області діють підрозділи 810-ї морської піхоти РФ.

Карта бойових дій.Карта бойових дій. джерело: understandingwar.org

4 жовтня російські війська незначно просунулися у Вовчанськ під час наступальних операцій на північ і північний схід від Харкова. Геолокаційні зображення від 3 жовтня показують просування росіян вздовж вулиць Колокольцова та Пушкінської в центрі міста під час штурму 30 вересня. Полковник Віталій Саранцев заявив, що росіяни знизили темпи наступу в районі Вовчанська, проводячи ротацію штурмових груп.

Українські сили повідомили про успішну операцію 4 жовтня, під час якої вони захопили сім російських позицій на північ від Липців. Російські джерела 3 жовтня заявляли, що їхні війська відбили українські контратаки в цьому районі. Росіяни продовжили атаки біля Глибокого та Стариці.

Карта бойових дій.Карта бойових дій. джерело: understandingwar.org

Російські війська 4 жовтня підтвердили просування в районі Кремінної, продовжуючи наступ уздовж лінії Куп'янськ-Сватове-Кремінна. Геолокаційні кадри від 3 жовтня показали просування на північний схід від Тернів (північно-західніше Кремінної). Російський мілблогер стверджував про просування на східну околицю Колісниківки, хоча ISW не підтвердило це візуально. Також повідомлялося про спроби перекрити трасу Р-79 між Колісниківкою та Кругляківкою, а також вийти до річки Оскіл. Наступальні дії тривали в районах Першотравневого, Синьківки, Петропавлівки, Курилівки, Стельмахівки, Лозової, Дружелюбівки, Невського, Новосадового та Торського.

Карта бойових дій.Карта бойових дій. джерело: understandingwar.org

3-4 жовтня російські війська продовжували наступальні дії на схід від Сіверська в районі Верхньокам'янського та на південний схід біля Спірного, але не досягли підтвердженого просування. Також продовжувався наступ у районі Часового Яру, зокрема біля Білої Гори, Ступочок і Андріївки, але без підтверджених успіхів.

Карта бойових дій.Карта бойових дій. джерело: understandingwar.org

4 жовтня російські війська просунулися на південь від Торецька, зокрема на захід від Неліпівки. Вони вели атаки поблизу Торецька, біля Дачного, Неліпівки та Щербинівки. 3 жовтня українська бригада зафіксувала російські комбіновані механізовані та піхотні штурми біля Ню-Йорка.

Карта бойових дій.Карта бойових дій. джерело: understandingwar.org

4 жовтня російські війська продовжили наступ у районі Покровська, без підтверджених змін лінії фронту. Росблогер заявив про просування на захід від Новогродівки, але ISW цього не підтвердило. Бої тривали на схід від Покровська біля Проміня, Воздвиженки, Новоолександрівки та інших населених пунктів. Також були зафіксовані зіткнення на південний схід від Покровська.

Карта бойових дій.Карта бойових дій. джерело: understandingwar.org

4 жовтня російські війська продовжили наступальні дії на захід від Донецька. Геолокаційні кадри показали просування вздовж вулиці 1 Травня на південному сході Максимілянівки, на схід від Острівського та на захід від Гострого, де, ймовірно, були захоплені поселення. Наступ тривав у районах Гострого і Георгіївки, а на курахівському напрямку діяли підрозділи 33-го мотострілецького полку. Водночас бої тривали поблизу Вугледара, Антонівки, Катеринівки та інших населених пунктів, але змін лінії фронту не зафіксовано.

Карта бойових дій.Карта бойових дій. джерело: understandingwar.org

3 і 4 жовтня на заході Запорізької області тривали позиційні бої в районах Роботиного, Малих Щербаків, Кам’янського та Новоданилівки, але підтверджених змін на лінії фронту не було. Полковник Владислав Волошин, речник Групи військ Української Хортиці, повідомив про підготовку російських наступальних операцій у регіоні, але українські сили не зафіксували значного скупчення військ на півдні України.

Водночас ймовірні напади українських партизанів призвели до загибелі принаймні одного російського чиновника в окупованій Запорізькій області. Головне управління військової розвідки України (ГУР) повідомило, що 4 жовтня в окупованій території стався вибух автомобіля з начальником фізичної охорони Запорізької АЕС Андрієм Коротким, який загинув. Раніше, 2 жовтня, в Бердянську стався аналогічний випадок зі смертю окупаційного чиновника Віталія Ломейка. Окупаційний сенатор Володимир Рогов підтвердив спробу на життя Ломейка, але повідомив, що чиновник вижив після нападу.

Карта бойових дій.Карта бойових дій. джерело: understandingwar.org

Російські та українські джерела не повідомляли про бої на східному (лівобережному) Херсонщині 4 жовтня.

Будьте в курсі останніх новин, підпишіться на групи Vgorode в Facebook і Viber

Це чат - пиши та читай 👇
Ого! ти доскролив до нашого чатбота 😏
Тепер у тебе є можливість налаштувати його під себе і дізнаватися важливий контент першим, щоб розповідати друзям
Тільки пошта, тільки хардкор 🤘
Ми в соцмережах