З кожним роком людство стає прогресивнішим і свідомішим, поступово відмовляючись або мінімізуючи використання пластику. Адже на сьогоднішній день мінімізація використання пластику та його переробка вкрай важлива для збереження навколишнього середовища. Свою відповідальність перед цим також відчувають великі світові компанії, які активно розвиваються в напрямку ресайклінгу.
Якщо раніше пакування страв з МакДональдз мало різні види і кольори пластика, то на сьогоднішній день компанія пишається тим, що вона змогли повністю замінити пакування для салатів, шейків, морозива та напоїв на паперове. Завдяки цьому зменшено використання пластику на 10 тонн щомісяця. І це ще не все! Адже компанія продовжує активно працювати над заміною пакування з відновлюваної, сертифікованої сировини, а також сировини, яку можна використовувати повторно.
Зокрема, пластикові стаканчики для холодних напоїв замінили на паперові стакани зі 100-відсоткової целюлози із сертифікованої сировини PEFC з покриттям PE, які можна переробляти в Україні. А відмова від пластикових кришечок для МакФлурі зменшила відходи на 27,5 тонни пластику на рік. Для пакування бургерів використовується папір, який виготовляється без воскового покриття, що дозволяє відправляти його на переробку. А пакування від великих бургерів, виготовлено з вторсировини. Крім того все пакування МакДональдз схваленою Лісовою опікунською радою та іншимим системами сертифікації лісів.
Після сортування пластик забирають партнери, щоб підготувати до переробки. Стаканчики для МакСанді разом із соломинками, ложками, виделками та кришечками потрапляють на конвеєр, де їх ретельно досортовують та готують до переробки на заводі. Вже там пластик очищають і за допомогою дробильного обладнання перетворюють на дрібну крихту. Потім ще раз промивають, висушують і піддають температурній обробці, після чого з частинок потрібного розміру виробляють різні пластикові вироби – пластикові труби, люки, дорожнє покриття.
Окремої уваги заслуговує поліетилен - після того, як партнери забирають його на переробку, його досортовують, а потім перетворюють на крихітні гранули. Саме з них виробляють майбутні сміттєві пакети для McDonald’s.
За місяць в McDonald’s збирають та віддають на переробку біля 15 тон пластикових відходів. А загалом на сьогоднішній день тут вже відсортували і віддали на переробку більше 102 тонн поліетилену і пластику. Маючи велику мету до 2025 року повністю перейти на використання матеріалів з відновлюваної, сертифікованої сировини.