Споживання чистої води — це питання повноцінного функціонування людського організму. Чи можна вважати корисною і безпечною рідину, що курсує по трубах в наших будинках? Звісно ні. Бутельована вода — не просто альтернатива, а правильний вибір на користь власного здоров’я та життя.
Відповідно до затверджених вимог ДСТУ, постачальники мають право на продаж рідини двох видів:
З фільтрованою рідиною все зрозуміло: перед фасуванням в тару її очищають від забруднень та шкідливих речовин. Така вода однаково придатна як для вживання в чистому вигляді, так і для приготування їжі, напоїв.
Така вода може бути джерельною або артезіанською.
Джерельна — це вода, яка сама пробиває собі дорогу на поверхню. Її хімічний склад може відрізнятися і залежить від місцевості, де розташоване джерело, а також від впливу навколишнього середовища.
Артезіанська вода також може називатися глибинною або свердловинною. Її видобувають методом відкачування зі спеціальних штучно створених колодязів. Головна вимога до свердловини — щонайменше 100-метрова глибина. Артезіанська вода вважається максимально збагаченою корисними речовинами. В залежності від складу, її використовують для повсякденного вжитку, а також як допоміжний засіб у лікуванні багатьох захворювань.
На полицях магазинів стоять десятки пляшок від різних виробників. Щоб зорієнтуватися в асортименті та вибрати якісну воду, варто звернути увагу на упаковку та маркування:
Відсутність більше ніж одного пункту інформації на тарі може свідчити про те, що бутельована вода є неякісною підробкою та може виявитися шкідливою.