В Україні учні 8-9 класів вивчатимуть фінансову грамотність та підприємництво

В Україні учні 8-9 класів вивчатимуть фінансову грамотність та підприємництво -

В Україні учні 8-9 класів вивчатимуть фінансову грамотність та підприємництво - фото: projectkesher.org.ua

Події
30 березня 17:21

У 2025-2026 роках Міністерство освіти і науки впровадить у шкільну програму для 8 і 9 класів предмет "Підприємництво та фінансова грамотність".

За словами голови Національного банку України Андрія Пишного, впровадження у шкільну програму предмета "Підприємництво та фінансова грамотність" це надзвичайно важливий і вагомий крок до розвитку фінансово здорового суспільства.

- Уже незабаром щорічно приблизно 800 тисяч учнів у всій Україні будуть навчатися зважено ухвалювати фінансові рішення, раціонально керувати грошима, заощаджувати, ефективно управляти своїми боргами, уникати шахрайства, ставити фінансові цілі та працювати для їхнього досягнення, - зазначив Пишний.

Зараз все найоперативніше у нашому Telegram-каналі. Підписуйтесь, щоб бути в курсі найважливішої інформації.

Також він додав, що НБУ проводить багато заходів для дітей, створив Центр фінансових знань "Талан" для освітян і готовий надалі надавати необхідну підтримку.

Своєю чергою генеральний директор директорату шкільної освіти МОН Ігор Хворостяний зауважив, що Міністерство освіти і науки постійно підтримує ініціативи, спрямовані на підвищення фінансової грамотності дітей та молоді.

- Фінансова грамотність - це знання та уміння, без яких складно жити в сучасному світі. Ще донедавна цій темі не приділяли належної уваги в школах, давали фрагментарні знання. З початком реформи "Нова українська школа" ситуація змінюється. Фінансова грамотність є наскрізною лінією в навчанні вже з 1 класу. Діти змалечку в ігровій формі вчаться планувати покупки, рахувати гроші, дізнаються, що їх можна збирати, тобто відкладати покупку на майбутнє, тощо, - сказав Хворостяний.

Він зазначив, що з 8 класу школи зможуть запровадити прицільний курс фінансової грамотності, який передбачає опанування складніших тем: взаємодію з банками, запуск бізнесу, цінні папери тощо.

Будьте в курсі останніх новин, підпишіться на групи Vgorode в Facebook і Viber

Це чат - пиши та читай 👇
Ого! ти доскролив до нашого чатбота 😏
Тепер у тебе є можливість налаштувати його під себе і дізнаватися важливий контент першим, щоб розповідати друзям
Тільки пошта, тільки хардкор 🤘
Ми в соцмережах