У МОЗ розповіли, хто виконуватиме функції центральної МСЕК. Фото: gettyimages.com, Thanasis
Cтало відомо, що після ліквідації Центральної медико-соціальної експертної комісії (МСЕК) її функції передадуть Українському державному науково-дослідному інституту медико-соціальних проблем інвалідності. Відповідне рішення прийняв міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко, про що повідомила пресслужба МОЗ.
Рішення пов’язане із скандалами, що останнім часом потрясли систему МСЕК. На тлі затримання голови Хмельницької обласної медкомісії Тетяни Крупи, вдома у якої виявили мільйони доларів та підозри у корупції, уряд вирішив ліквідувати всі МСЕК до кінця року. У ході розслідувань правоохоронці виявили десятки випадків неправомірного присвоєння інвалідності, зокрема 49 прокурорам у Хмельницькій області. Це викликало масштабні кадрові зміни, включаючи подання на звільнення генерального прокурора України Андрія Костіна.
У МОЗ зазнчають, що система МСЕК складається з закладів центрального та регіонального рівня. МОЗ утворює лише Центральну МСЕК, яка здійснює організаційно-методичні функції.
Регіональна ж вертикаль включає 328 МСЕК, з них 25 обласних бюро та понад 300 центрально-міських та міжрайонних комісій. Управління діяльністю обласних бюро МСЕК здійснює керівник, який призначається та звільняється засновником - обласною радою.
Тобто керівники місцевих комісій призначаються розпорядженням голови обласної ради на підставі рішення обласної ради.
Під час останнього засідання уряду були прийняті зміни до Положення про медико-соціальну експертизу, які дозволяють МОЗ покладати права та обов'язки Центральної МСЕК на підприємство, установу або організацію, що належить до сфери управління МОЗ, та має ліцензію на провадження господарської діяльності з медичної практики. Це дозволяє максимально швидко оптимізувати процес на центральному рівні.
За рішенням МОЗ України виконання функцій Центральної МСЕК, зокрема щодо розгляду оскаржень та проведення перевірок обґрунтованості рішень, прийнятих МСЕК регіонального рівня, повністю передано до Українського державного науково-дослідного інституту медико-соціальних проблем інвалідності МОЗ в місті Дніпро, де впродовж 2024 року МОЗ створювалась необхідна матеріально-технічна база, що має значно спростити процес проходження експертизи для людей.
Алгоритм оскарження рішень МСЕК наразі не змінився. Якщо ваша справа була направлена на оскарження до Центральної МСЕК, то її буде перенаправлено до Українського державного НДІ медико-соціальних проблем інвалідності МОЗ України в місті Дніпро. З вами звʼяжуться щодо розгляду і подальших дій, черговість розгляду буде збережена.
Загалом процедура оскарження наразі така:
Досудовий порядок оскарження передбачає такі кроки:
Зверніться до організації, що виконує функції центральної МСЕК.
Адреса інституту:
Будьте в курсі останніх новин, підпишіться на групи Vgorode в Facebook і Viber