Сирський: Цифровізація допоможе дізнатися, де саме переховуються люди, які ухиляються від мобілізації Фото: Головне управління комунікації ЗСУ
Щоб залучити до українського війська близько 6 мільйонів чоловіків, які не оновили свої дані у територіальних центрах комплектування і соціальної підтримки, уникаючи мобілізації, - потрібна цифровізація.
На цьома наголосив головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський, повідомляє Vgorode з посиланням на LB.ua.
Зараз все найоперативніше у нашому Telegram-каналі. Підписуйтесь, щоб бути в курсі найважливішої інформації.
Президент України Володимир Зеленський у лютому повідомляв, що в минулому році Україна щомісяця мобілізувала 30 тисяч людей для поповнення лав Збройних Сил України. Головнокомандувач української армії Олександр Сирський погодився, що такої цифри потрібно притримуватися й надалі.
Головком підкреслив, що країна-агресор кожного місяця поповнює чисельність своєї армії на вісім-дев'ять тисяч за рахунок росіян, які підписують контракти. За його словами, у деяких областях рф вартість контракту може становити 40 тисяч доларів.
Тому для України мобілізація потрібна й надалі. Сирський назвав метод, який дозволить залучити до українського війська близько 6 мільйонів чоловіків, які не оновили свої дані в ТЦК. Головком наголосив, що цифровізація допоможе дізнатися розташування цих ухилянтів.
"У першу чергу потрібна цифровізація. Коли процес оцифрований, ми знатимемо всіх наших громадян і де вони перебувають", – каже він.
Нагадаємо, від початку року відкрито 9 658 виконавчих проваджень через порушення правил військового обліку. Це майже стільки ж, як за весь 2023 рік – 10 541 провадження. Попри те, що боргів за штрафи більшає, українці не поспішають їх сплачувати.
Раніше перший заступник міністра оборони України, генерал-лейтенант Іван Гаврилюк пояснив, що територіальні центри комплектування та соціальної підтримки відповідають лише за ведення обліку мобілізованих, а також за відбір і поповнення Сил оборони. Вони не уповноважені здійснювати розшук ухилянтів – це завдання місцевої влади та правоохоронних органів.
Наразі в Україні заблоковано банківські рахунки 26 тисяч громадян через порушення мобілізаційних правил. Блокування рахунків відбувається за рішенням суду у випадках, коли військовозобов’язаний не сплачує штраф за ухилення від мобілізації.
За несвоєчасне оновлення облікових даних або неявку до ТЦК за повісткою передбачені штрафи від 17 тисяч до 25 тисяч гривень для фізичних осіб. Для юридичних осіб суми штрафів ще вищі. Це регулюється статтею 210 Кодексу України про адміністративні правопорушення. У разі добровільної сплати штрафу Рада передбачила знижку в 50%.
Будьте в курсі останніх новин, підпишіться на групи Vgorode в Facebook і Viber