Як приватизувати житло в Україні: хто має право і які документи потрібні - фото: gettyimages.com/ Catherine Delahaye
У мешканців державного або комунального житла, які мають ордер і постійно там проживають, є можливість оформити право власності на квартиру, кімнату в гуртожитку чи будинок. Юристи системи безоплатної правової допомоги розповіли Vgorode, як скористатися цим правом, які документи потрібні та куди звертатися.
Приватизації підлягає житло державної чи комунальної власності, якщо воно надане за ордером і не використано право приватизації раніше. Це можуть бути:
Оформити житло у власність можуть громадяни України, які мають ордер на житло і постійно в ньому проживають. Приватизація здійснюється за письмової згоди всіх повнолітніх членів родини, які проживають разом. Усі вони включаються у договір — навіть тимчасово відсутні. Тип власності можна обрати: спільна сумісна чи спільна часткова.
Процедура приватизації відбувається через органи приватизації — міські або районні агентства, бюро тощо. Щоб розпочати оформлення, потрібно подати пакет документів. Серед них:
Після розгляду документів орган приватизації ухвалює рішення про передачу житла у власність заявника. Після цього видається свідоцтво про право власності. Воно підлягає обов’язковій державній реєстрації у відповідному органі державної реєстрації прав.
Кожен громадянин України має право звернутися до юристів системи безоплатної правничої допомоги. Тут можна безкоштовно отримати юридичну консультацію щодо порядку приватизації, підготовки документів та подальших дій.
Окремі категорії громадян мають також право на представництво у суді за рахунок держави. До них належать:
У таких випадках юристи допоможуть не лише з консультацією, але й із підготовкою та подачею документів до суду, а також представлятимуть інтереси клієнта у суді. Звернутися до системи безоплатної правової допомоги можна за телефоном – 0 800 213 103 (з 08:00 до 18:00, дзвінки безкоштовні).
Будьте в курсі останніх новин, підпишіться на групи Vgorode в Facebook і Viber